Akce | Amres za činžovní domy v Opletalově ulici v centru Prahy zaplatil přes 244 milionů korun | Ulice Opletalova, Praha 1

Nechte si zasílat novinky z pražských ulic

Zadejte váš email

Za činžovní domy v Opletalově ulici v centru Prahy zaplatila společnost Amres 244,3 milionu korun. Firma s italskými vlastníky, která se zabývá majetkovou správou nemovitostí, ale také rekonstrukcemi, vyhrála výběrové řízení na prodej nemovitostí zkrachovalé společnosti Skex. Jedná se o dvě vzájemně propojené budovy a budovu ve vnitrobloku, jež sloužily jako kanceláře. Nový vlastník je plánuje přestavět na byty.

 

Prodej se uskutečnil v rámci vícekolového výběrového řízení, které bylo zakončeno závěrečnou finální licitací účastníků s nejvyššími podanými nabídkami, a podle společnosti Knight Frank vyvolal "nebývalý zájem domácích i zahraničních investorů". Celá transakce byla dokončena v průběhu května a nyní probíhá proces převodu vlastnického práva.

Celková užitná plocha nemovitostí, které se nacházejí nedaleko Václavského náměstí, je přibližně šest tisíc metrů čtverečních. Amres plánuje objekty rekonstruovat a na místě dnešních kancelářských prostor podle jednatele společnosti Filippa Bianchiniho nabídnout "menší, cenově dostupné, ale zároveň luxusní byty v centru Prahy".

Knight Frank má s prodejem nemovitostí formou výběrového řízení zkušenosti. Tato poradenská firma v tuzemsku dosud zorganizovala na 350 výběrových řízení, z nichž 12 se týkalo aktiv prodávaných v insolvenčním řízení. Hodnota zpeněžených aktiv v insolvenci přesáhla 1,4 miliardy korun.

Mezi její reference patří například předloňský prodej areálu po společnosti Oděvní podnik v Prostějově, jenž se v trojkolovém výběrovém řízení prodal za 58 milionů korun. Ve stejném roce firma Knight Frank zprostředkovala prodej podniku Less & Timber za 580 milionů korun.